Kontakt

Alla remisser skickas till vår postadress:


Postadress:

ABC Logopedtjänst

Box 12023

10221 Stockholm


E-post: info@abclogopedtjanst.se 


Ta kontakt med oss genom att mejla eller ring till en av våra logopeder.

För att komma till oss behöver du en remiss från BVC, skolhälsovård, läkare, psykolog eller logoped. 


Jenny Christoffersson


leg. logoped

specialitet: barn med sen tal- och språkutveckling


tel 072-217 93 67

jenny@abclogopedtjanst.se


Carolina Rydin


leg.logoped

verksamhetschef


specialitet: barn med sen tal- och språkutveckling


tel 070-844 02 14

carolina@abclogopedtjanst.se

 
 
 
 

Vill du skicka ett meddelande till oss, använd formuläret nedan




Anne-Charlotte Bergkvist Akehurst


leg.logoped

verksamhetschef


specialitet: dyslexi, skolbarn med tal- och språkstörningar

engelska, svenska


tel: 070-377 74 51

anne-charlotte@abclogopedtjanst.se



Sofia Lindström


leg. logoped

specialitet: dyslexi, skolbarn med tal- och språkstörningar


tel 076-829 99 90

sofia@abclogopedtjanst.se


Anette Fällman


leg. logoped

specialitet: barn och skolbarn med tal- och språkstörningar


tel: 070-821 11 18

anette@abclogopedtjanst.se


Ylva Lindström Acton


leg. logoped

specialitet: dyslexi, skolbarn med tal- och språkstörningar

svenska, engelska


tel: 072-394 40 10

ylva@abclogopedtjanst.se


Denise White


leg. logoped

specialitet: barn och skolbarn med tal- och språkstörningar

engelska, svenska


tel: 073 261 58 54

denise@abclogopedtjanst.se


Michelle Ng Eriksson


leg. logoped

specialitet: barn och skolbarn med tal- och språkstörningar, dyslexi

engelska, svenska


tel: 076 897 50 21

michelle@abclogopedtjanst.se

©ABCLogopedtjänst AB (2019)